Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

Zprávy

Asociace autobazarů APPAA hledá muže, kterého v jeho voze na předměstí Kyjeva přejel ruský obrněný vůz. Má pro něj nové auto

Děsivé video z rezidenční čtvrti Obolon nedaleko Kyjeva obletělo celý svět. Desítky miliónů lidí tak téměř v přímém přenosu viděly, s jakou agresivitou a bezohledností se chovají ruské okupační jednotky na území Ukrajiny.

„Po shlédnutí videa, na kterém je vidět, jak ruské bojové vozidlo úmyslně rozdrtilo automobil se starším řidičem uvnitř, jsme se rozhodli, že se pokusíme tohoto muže vyhledat a zajistit mu auto jiné. Oslovili jsme proto ukrajinskou ambasádu a různé humanitární organizace, zda by nám s hledáním muže, který jako zázrakem atak ruského vojenského vozidla přežil, pomohly najít. Tento silný příběh oslovil nejenom mě, ale i řadu dalších prodejců, kteří slibují finanční pomoc.“ říká Petr Přikryl, předseda Asociace APPAA.

Asociace by tak moc chtěla, prostřednictvím některého ze svých členů předat tomuto poškozenému náhradní vozidlo a vyjádřit tak svoji účast s děním, které se v těchto dnech na Ukrajině odehrává. „Myslíme si, že být v současné Ukrajině mobilní je velmi klíčové. Třeba tak pomůžeme dotyčnému řidiči a jeho rodině odjet z Ukrajiny nebo se alespoň přesunout na jiné místo“, vysvětluje Přikryl, co vedlo Asociaci k takovému rozhodnutí. Přikryl zároveň vyzývá širokou veřejnost z řad ukrajinských uprchlíků, kteří se dostali v bezpečí na území České republiky, zda nemohou s hledáním dotyčného muže pomoci.

Autor APPAA - Kancelář - 4.3.2022 - 1130 Views