Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

APPAA reaguje na článek-Čech překonal světový rekord, obchodník z AAA Auto prodal přes 13 tisíc ojetin
Zprávy

APPAA reaguje na článek-Čech překonal světový rekord, obchodník z AAA Auto prodal přes 13 tisíc ojetin

– „Kontaktovalo mně několik novinářů s dotazem, zda je pro jednoho prodejce takový počet prodaných vozidel možný.“ říká Petr Přikryl, předseda Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů (APPAA). „Velice se omlouvám panu Klikovi, že ho snad chci jakkoli poškodit ohledně jeho osobního rekordu v počtu prodaných vozidel, naopak mu i gratuluji, ale hovořit o světovém rekordu?“ Podle Přikryla prodejci jako Petr Špaček, Petr Doubek, Václav Syřiště, nebo Milan Macků, se kterými dnes mluvil, se mohou pochlubit mnohem vyššími počty prodaných ojetin. Sám Přikryl byl často tázán, kolik ojetých automobilů v průběhu svého profesního života prodal. Pravda nikdo z nás se nesnažil zapsat se do České knihy rekordů, kterou spravuje pelhřimovská agentura Dobrý den.

Podle Přikryla, v České republice má průměrný rok 251 pracovních dní, zahrnující pouze pracovní dny v týdnu (pondělí až pátek), nikoli svátky a další volné dny. Od roku 1985, kdy začal pracovat v autobazaru, do roku 1990 prodával průměrně čtyři auta denně, což je v průběhu 1255 dní 5020 prodaných vozidel. V následujícím období let 1990 až 1995 ponechává pro výpočet stejný počet čtyř prodaných aut denně, což přináší dalších 5020 prodejů.

Přikryl dále uvádí, že v dalším období až do roku 2011, kdy mimo jiné zajišťoval prodej vozidel velké české leasingové společnosti předčasně (a i řádně) ukončených leasingů a úvěrů na automobily nedokáže přesně spočítat, kolik automobilů denně prodával, ale odhaduje, že jeho počet 13 000 prodaných automobilů mohl padnout někdy v roce 2005.

Autor APPAA - Kancelář - 18.4.2023 - 616 Views