Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

Vláda se bojí zvýšené mobility obyvatel, otevřené autobazary by tomu mohly zabránit
Zprávy

Vláda se bojí zvýšené mobility obyvatel, otevřené autobazary by tomu mohly zabránit

Jedním z častých argumentů vlády a epidemiologů, proč se například zavírají restaurace ve 20 hodin večer, je riziko zvýšeného pohybu obyvatel a tedy i vyšší riziko přenosu nákazy právě v prostředcích MHD. Zvýšený zájem zákazníků o ojeté vozy svědčí o tom, že si lidé toto riziko uvědomují a preferují spíše individuální přepravu. Od čtvrtečního otevření prodejen totiž většina autobazarů eviduje zvýšení nárůstu poptávky po ojetých vozech. Vyplývá to z dat Asociace a jejích členů.

Zatímco první den po otevření prodejen ojetých vozů se nesl ve velmi ospalém tempu, další dny již nasvědčovaly tomu, že na otevření autobazarů čekaly stovky zákazníků, kteří chtěli koupit nebo prodat ojetý vůz. „Z prvních dat našich členů lze odvodit, že prodeje ojetin se v minulých dnech vrátily přibližně na 70 – 75 procent “předcovidových“ hodnot“, říká Petr Přikryl, předseda Asociace APPAA.

Výhodu vlastní mobility potvrzuje i prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza: „Je pochopitelně mnohem lepší, když se občané pohybují ve vlastním voze, než v přeplněných prostředcích hromadné dopravy. Prodej ojetých vozidel se navíc v drtivé většině případů odehrává pod širým nebem a z epidemiologického pohledu tak představuje téměř nulové riziko.“ Předseda APPAA přepokládá, že jestliže zůstanou provozovny autobazarů i nadále otevřeny, pomůže to vyřešit finanční situaci mnohých zákazníků a omezit riziko nákazy vyplývající ze zvýšené mobility občanů. V neposlední řadě to také zachrání stovky pracovních míst, které by s dalším uzavřením provozoven rozhodně z pracovního trhu zmizely.

 

Autor APPAA - Kancelář - 10.12.2020 - 1049 Views