Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů (APPAA) požádala ministryni Schillerovou o plošný odklad plateb DPH
Zprávy

Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů (APPAA) požádala ministryni Schillerovou o plošný odklad plateb DPH

Praha 21.března 2020 – Asociace APPAA požádala dopisem ministryni financí České republiky Alenu Schillerovou o odklad plateb DPH pro právnické i fyzické osoby a to až do ukončení nouzového stavu.

Členové naší asociace, ale jistě i ostatní podnikatelé a firmy, se aktuálně nacházejí ve velmi složité situaci, kdy neví jakou, a zda vůbec nějakou budoucnost před sebou mají,“ říká Petr Přikryl, předseda APPAA.

Podle něj je proto extrémně důležité zachovat chod firem a především zaměstnanost. „Automobilový průmysl, tedy i prodej jak nových tak ojetých vozidel, je pro českou ekonomiku klíčový. Jenom v oboru obchodu s ojetými vozidly pracuje přímo i nepřímo až 75 tisíc lidí a tyto pracovní pozice jsou aktuálně velmi ohroženy,“ obává se Přikryl. Podle něj je tak potřeba velmi rychle přijít s efektivní finanční pomocí.

Asociace APPAA proto zaslala ministryni financí Aleně Schillerové žádost o plošný odklad plateb DPH pro právnické a fyzické osoby a to až do ukončení nouzového stavu. Podle Přikryla by se jednalo o velmi významnou finanční pomoc, která by zlepšila cashflow firem a pomohla jim v této obtížné době přežít a především udržet zaměstnanost.
Je potřeba si navíc uvědomit, že malé firmy a OSVČ, kteří jsou mnohdy odkázány na fyzický kontakt se svými externími účetními, nebudou ani při nejlepší vůli schopny připravit řádné podklady, resp. Kontrolní hlášení, a tedy ani řádně odvést daň. To by následně vyústilo v pokuty a penále, což by mohlo být pro velkou část především menších firem a OSVČ likvidační“, domnívá se Přikryl, podle nějž je potřeba jednat především rychle a efektivně. „Hraje se o každý den, o každou hodinu, neboť nejbližší termín pro platby DPH je již tuto středu,“ uzavírá Přikryl.

Autor APPAA - Kancelář - 21.3.2020 - 1819 Views