Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

Zprávy

Vozy z francouzských povodní se v českých autobazarech neobjevily

povodneNavzdory poplašným zprávám některých firem o tom, že se zaplavené vozy z Francie valí do českých autobazarů, neexistuje jediný konkrétní případ, kdy by se tak stalo. Vyplývá to ze zjištění Asociace autobazarů (APPAA) a společnosti AutoDetect, která se zabývá oceňováním a prověřováním ojetých vozidel.

Prověřili jsme situaci u všech členských autobazarů i u těch největších hráčů na trhu,“ říká Petr Přikryl a pokračuje: „U žádného z těchto prodejců jsme nezjistili, že by měl v prodeji vůz jakkoliv poškozený z nedávných povodní ve Francii nebo Německu.“ Podle Přikryla mají ty největší autobazary velmi sofistikované metody, jak zatopené vozy odhalit a je tak prakticky nemožné, aby se objevily v jejich nabídce. „Největší riziko pro zákazníka tak hrozí při nákupu vozu od neznámého prodejce na inzerát,“ říká Přikryl. Podle něj se totiž napřímo mezi občany prodá více ojetin než přes autobazary. „Velmi často jsou to právě vozy, které byly autobazarem odmítnuty,“ varuje Přikryl

Situaci potvrzuje i Zdeněk Oubrecht ze společnosti AutoDetect, která se zabývá oceňováním a prověřováním vozidel: „Zatopení vozu je pojistná událost, která je zaznamenána v systémech jednotlivých pojišťoven.“ Podle Oubrechta však neexistuje žádná indikace, že by se takto poškozené vozy objevily na českém autobazarovém trhu.

Autor APPAA - Kancelář - 15.6.2016 - 1096 Views