Asociace prodejců použitých automobilů-autobazarů

Poradenství zájemcům o koupi ojetých vozů – Profesní vzdělávání a hájení zájmu členů asociace

Zprávy

APPAA se důrazně ohrazuje proti klamavým a nepodloženým informacím společnosti Cebia

Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů (APPAA) se důrazně ohrazuje proti klamavým a nepodloženým informacím společnosti Cebia o tom, že třetina nabízených ojetin pochází z jiné země, než uvádějí prodejci. Toto tvrzení je podle APPAA lživé a poškozuje celý trh s ojetými vozy v České republice.

Takzvaný průzkum společnosti Cebia, ze kterého mělo vyplynout, že třetina nabízených ojetin pochází z jiné země, než uvádějí prodejci, považujeme za vrchol nekompetentnosti a rozhodně jej odmítáme,” říká Petr Přikryl, předseda APPAA. Přikryl přitom své tvrzení dokládá na naprosto základním faktu: “Z VIN kódu nelze určit, v jaké zemi bylo vozidlo poprvé registrováno. V okamžiku výroby totiž není jasné, zda se vůz prodá v Německu, Francii nebo Španělsku.” Podle Přikryla lze z VIN kódu vyčíst pouze to, kde bylo vozidlo vyrobeno, nikoliv však  kam bylo vyvezeno, resp. prvně registrováno. Už jenom z tohoto titulu považuje předseda APPAA informaci od Cebia za klamavou a lživou.

Přikryl se však pozastavuje ještě nad dalším faktem, podle něj mnohem zásadnějším: “Kde přišla společnost Cebia k VIN u 71.358 vozidel, resp. jak společnost Cebia ví, která vozidla byla do ČR dovezena?“ Tyto informace jsou totiž podle Přikryla zaneseny pouze v Centrálním registru vozidel, který však spravuje Ministerstvo dopravy a který není veřejně dostupný. Podle Přikryla také pokulhává logika celé konspirační teorie o přihlašování vozidel v Německu: “Nedovedu si v praxi představit, jak například z Řecka nebo Španělska proudí desítky tisíc ojetých vozidel do Německa, kde si je někdo zaregistruje na sebe, aby je pak nabízel v České republice. Logisticky i ekonomicky je taková operace naprosto nesmyslná a nereálná.”

Domníváme se, že společnost Cebia promyšleně pracuje se smyšlenými čísly a to především za účelem podpory svého podnikání. Vyzýváme proto společnost Cebia, aby svá tvrzení věrohodně doložila, nebo se laické i odborné veřejnosti omluvila za šíření klamavé informace,“ uzavírá Přikryl

 

Autor APPAA - Kancelář - 13.3.2017 - 1955 Views